Analiza spółki Oponeo cz. 1

Wielu amerykańskich inwestorów osiągnęło imponujące stopy zwrotu, dzięki wybraniu w odpowiednim momencie zdrowej spółki, wpisującej się w nowe trendy rynkowe i osiągającej w krótkim czasie światowy sukces. Inwestorzy znad Wisły mogą co najwyżej liczyć na sukces ogólnopolski i ochłapy z rynku europejskiego.

Czytaj dalej Analiza spółki Oponeo cz. 1

Astarta po wynikach za 2018r.

Niedawno ukazało się roczne sprawozdanie spółki Astarta. Kurs już od połowy marca dyskontował słabe wyniki osuwając się coraz mocniej, aż do lekkiej paniki po ogłoszeniu raportu. Czy ktoś naprawdę spodziewał się lepszych wyników? W obliczu zwiększającego się zadłużenia i brodzenia w mule cen cukru liczenie na zysk w 4 kwartale, który praktycznie zawsze kończył się sporą stratą, byłoby co najmniej naiwne.

Czytaj dalej Astarta po wynikach za 2018r.

Atende po wynikach za 2018r.

Spółka Atende (szerzej opisana tutaj) to mój absolutny typ na długoterminową inwestycje. Ze wszystkich spółek jakie posiadam w portfelu ta według mnie ma największe szanse na kilkukrotne zwiększenie kapitalizacji i to nie tylko w oparciu o generowanie coraz większych zysków, ale głównie o to co może w przyszłości zapewnić i jak dobrze wypełnić rynek swoimi produktami.

Czytaj dalej Atende po wynikach za 2018r.

Analiza Spółki PGE cz. 1

PGE to kolejna spółka, dla której środowisko działalności jest wyjątkowo trudne w ostatnich latach. Wzrost cen paliw niezbędnych do produkcji energii, drastyczny wzrost ceny praw do emisji CO2, wielomiliardowe inwestycje, polityka UE wobec paliw kopalnych, a na koniec debilny pomysł siłowego zatrzymania wzrostu cen prądu dla odbiorców, skutecznie sprowadziły kurs 45% niżej niż w dniach debiutu na GPW.

Czytaj dalej Analiza Spółki PGE cz. 1