Analiza Benefit Systems cz.3


W poprzednich wpisach rozwinąłem dwa (UOKiK, inwestowanie w nierentowne kluby fitnes) spośród pięciu czynników, które według mnie mają niekorzystny wpływ na kurs akcji. Pozostało jeszcze rozwinąć temat kontroli urzędu skarbowego, ostatnią emisję akcji oraz podaną przez Benefita prognozę spadających zysków.
 Czytaj dalej Analiza Benefit Systems cz.3

Analiza Benefit Systems cz.2


Jak wspomniałem w części pierwszej dostępnej tutaj, zajmę się teraz kilkoma czynnikami, które według mnie nie podobają się inwestorom i przyczyniają się do ostatnich spadków. Tę część zacznę od problematycznych, według niektórych, inwestycjach w infrastrukturę fitnes, czyli kluby, które wciąż nie mogą wyjść na jasną stronę mocy, czyli osiągnąć rentowności.
 Czytaj dalej Analiza Benefit Systems cz.2

Analiza Benefit Systems cz.1


Wakacje dobiegają końca, w międzyczasie wpadło trochę gotówki z dywidend, więc nastała pora poszukać nowych perełek na longi na umierającej GPW. Trudno powiedzieć kiedy nasze podwórko ruszy do boju, ale na mało popularnym indeksie obrazującym prawdziwy stan polskiego rynku kapitałowego jesteśmy na ciekawym poziomie TU.
Jako, że wbrew wielu szanującym się inwestorom nie wierzę w analizę techniczną, bardziej od ciekawych punktów na wykresie, do longów skłaniają mnie fundamentalne podstawy. Wyceny niektórych spółek są tak niskie, a ich przychody, zyski i przepływy operacyjne tak zdrowe, że brak zaangażowania w akcje uznałbym za nierozsądny.
 Czytaj dalej Analiza Benefit Systems cz.1