Azoty po I poł. 2019r.

Z inwestycją w Azoty wstrzeliłem się dość dobrze patrząc na poprzednie analizy tu i tu. Trzymany pakiet coraz bardziej parzył mnie w ręce, bo już dwa razy była możliwość zgarnięcia dużego zysku i wskoczenia z powrotem na pokład z niewiele wyższą średnią. Takich rzeczy jednak nigdy się nie wie, a kolarzowanie możliwe jest tylko na forum bankiera po fakcie. Zatem wciąż podtrzymuje długoterminowy plan i sprzedam dopiero przy znacznie wyższych poziomach. Ostatecznie krótkoterminowa spekulacja oprócz zalet zgarniania regularnie niewielkiego zysku 5-15%, naraża nas na eksponowanie kapitału na ryzyko, a podstawą w inwestowaniu jest jego ochrona.

Czytaj dalej Azoty po I poł. 2019r.

Analiza Inter Cars cz 2

Zapowiadaną drugą część analizy rozpocznę od sprawozdania za pierwsze półrocze 2019r. Przychody 4 241,29 mln zł vs 3786,67 mln zł w w pierwszym półroczu 2018r., oznaczają 12% wzrost, przy czym należy zaznaczyć że sam II kw. to tylko 5% wzrostu r/r., a I kw r/r to ponad 20% wzrost przychodu. Do tego jak komentuje członek zarządu Piotr Zamora:

Czytaj dalej Analiza Inter Cars cz 2

Analiza Inter Cars cz.1

Inter Cars to kolejna spółka, która wzbudziła moje zainteresowanie. Jej charakterystyka jest bardzo podobna do analizowanego wcześniej Benefit Systems. Spółka jest liderem swojej branży, dwucyfrowo zwiększa przychód, świetnie radzi sobie za granicą, oferuje narzędzia wspomagające jej podstawową działalność. Tyle, że nie ma tych problemów, co Benefit, a mimo tego jej kurs od szczytów w połowie 2017r. zjechał 40% niżej. W tym czasie przychód spółki zwiększył się o 30%, natomiast zysk netto pozostał na zbliżonym poziomie.

Czytaj dalej Analiza Inter Cars cz.1