Co dalej?

Coraz mocniej spełniają się warunki wejścia zagranicznych kapitałów na GPW. Dolar za ponad 4PLN stwarza amerykańskim bankom niesamowite okazje na WIG20. Donald Trump już przed wirusem naganiał ulice na wejście w amerykańskie akcje. Dzisiaj ciekawa notka znalazła się na stooq tutaj. Wygląda na to że amerykańska ulica przejmie ostatnią fale hossy w USA, albo przynajmniej przytrzyma indeksy, a smart money zacznie pakować świeże dolary w Emrging Markets, bo tu chociażby na dywidendach można nieźle zarobić. Nawet na naszym Catalyst jest mnóstwo szokujących, względnie bezpiecznych okazji. 

Czytaj dalej Co dalej?

Pierwsze zakupy zrobione

Miałem wrzucić kolejne analizy spółek, szczególnie z WIG20, które mogłyby dać konkretne stopy zwrotu, ale w zasadzie wszystkie zdrowe spółki z tych największych mają teraz bardzo atrakcyjne ceny, a czytanie raportów, które tworzone były w zupełnie innym otoczeniu gospodarczym nie ma sensu. Zacząłem z ciekawości czytać sprawozdanie roczne CCC.

Czytaj dalej Pierwsze zakupy zrobione

czy czas na kolejne longi?

Dawno tu nie pisałem. Głównie dlatego, że przeanalizowałem większość spółek które zamierzałem kupić z zamiarem podłączenia się pod kilkuletni trend. Zapakowałem się w akcje i czekałem. Tylko nie wiedziałem, że przed nami trend spadkowy. Trudno było jeszcze rok temu pomyśleć, że GPW może niżej upaść. Totalny odpływ kapitału, afery typu Getback, Petrol, OFE.
Czytaj dalej czy czas na kolejne longi?