Analiza Dekpol S.A. cz. 2

Żeby odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się w spółce trzeba przeanalizować poszczególne segmenty. Pierwszy zatem idzie segment generalne wykonawstwo. W najlepszym 2018r. segment przyniósł 552mln zł przychodu i 36.5 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2020r. jest 405 mln zł przychodu i 28.2 mln zł zysku netto. Segment wg informacji na stronie:

„Specjalizujemy się w budowie obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych. Tworzymy też obiekty sportowe, rekreacyjne oraz ochrony środowiska. W ramach Generalnego Wykonawstwa wykonujemy również roboty sanitarne, drogowe, kolejowe oraz te wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków. Zajmujemy się także modernizacją, przebudową i remontem inwestycji.”

Czytaj dalej Analiza Dekpol S.A. cz. 2

Analiza Dekpol S.A. cz. 1

     

 

 

 

  Dekpol to firma, która rozpoczęła działalność w 1993r. jako Zakład Blacharsko Dekarski. W 2006r. firma zmieniła formę prawną na Sp. z o.o., w 2007r. dołączyła do działalności deweloperkę, w 2012r. zaczęła produkcje łyżek koparkowych i ładowarkowych. W 2015r. zadebiutowała na GPW. Spółka ma niski FF, głównym akcjonariuszem jest założyciel i prezes zarządu Mariusz Tuchlin 77% akcji, drugim znaczącym akcjonariuszem jest Familiar S.A., SICAV-SIF posiadający 8.13% akcji (przekroczyli 5% w sierpniu 2017r.). Familiar S.A. to specjalistyczny fundusz inwestycyjny z Luksemburga, założony w 2011r., posiada jednego udziałowca, Czytaj dalej Analiza Dekpol S.A. cz. 1